Remigiusz Mróz – Głosy z zaświatów

Śmierć niewinnych, małych dzieci zawsze jest tragedią, w szczególności wtedy, kiedy umierają jedno po drugim w niewyjaśnionych okolicznościach…

Głosy z zaświatów” to kolejny tom cyklu o Zaorskim i Burzyńskiej. W tej części patomorfolog próbuje na nowo ułożyć swoje rodzinne życie. Niestety nie jest mu to dane, ponieważ głowę zaczyna zaprzątać mu praca. do jego zakładu zaczynają trafiać ciała małych dziewczynek. Na zwłokach nie ma jednak żadnych konkretnych śladów, które mogłyby świadczyć o tym, że ktoś je zamordował. Seweryn ma trudną zagadkę do rozwiązania. Rozwiązania sprawy nie ułatwiają wiadomości, które patomorfolog zaczyna dostawać od tajemniczej osoby, która jak się okazuje może być ściśle powiązana ze śledztwem. Z kolei Kaja Burzyńska boryka się z problemami z lojalnością wobec swojego męża i uczuciami, którymi darzy Zaorskiego. Czy w tej części czytelnicy mogą liczyć na rozwój relacji między głównymi bohaterami? Czy Burzyńska i Seweryn rozszyfrują wskazówki podsyłane przez Fenola i uda im się go zdemaskować, zapobiegając przy tym śmierci kolejnych dziewczynek?

Aktualne problemy przedstawione w ciekawym świetle

W “Głosach z zaświatów” Remigiusza Mroza na szczególną uwagę zasługuje fabuła. Aktualna tematyka została umieszczona w realiach małego, hermetycznie zamkniętego społeczeństwa, co jeszcze bardziej utrudnia rozwikłanie sprawy. Ta pozycja może stać się dobrą lekturą ku przestrodze dla wszystkich rodziców. Pisarz jak zwykle zaskakuje czytelników niespodziewanymi zwrotami akcji, która toczy się jak w większości jego książek bardzo szybko. “Przy głosach z zaświatów” nikt nie będzie się nudził. Książka wciąga do tego stopnia, że ciężko odłożyć ją chociaż na chwilę, dlatego warto się przygotować i zarezerwować sobie wolniejszy wieczór. Podobać się może również skrupulatność Mroza i szczegółowość, z jaką przedstawia pracę patomorfologa. Czytanie umila również brak przydługich opisów i cięte, żartobliwe dialogi.

Warto podkreślić, że w tej pozycji Mroza mamy do czynienia z dość mocnymi i makabrycznymi scenami, które mogą nie być odpowiednie dla młodszych oraz bardziej wrażliwych czytelników. W ten sposób pisarz porusza tematykę, która jest obecnie bardzo aktualna w naszym kraju. Bardzo zaskakujące może okazać się też samo zakończenie, które jak to u Mroza nigdy nie jest łatwe do przewidzenia.

Sprawdź, jak tym razem poradzą sobie Zaorski i Burzyńska? Czy uda im się odnaleźć zabójcę dzieci i pociągnąć go do odpowiedzialności? Czy ta historia będzie miała oczekiwany happy end? No i przede wszystkim, czy między głównymi bohaterami w końcu pojawi się głębsze uczucie?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com